Co je nového

Jak teď v době pandemie?

Přiznávám, že my nakladatelé teď máme opravdu těžkou hlavu, jak se s nastalou situací vypořádat. Leží před námi spousty rozhodnutí, z nichž každé má hodnotu desetitisíců korun – může se stát, že do plusu, ale mnohem pravděpodobněji budou mít tato rozhodnutí záporné znaménko. A jak se k tomu staví nakladatelství Brokilon?

Především jsem nechal zlevnit všechny elektronické knihy Brokilonu na Palmknihách o čtyřicet procent, abyste měli co číst, když nesmíte ven (akce potrvá ještě cca šest dnů). Dále jsme se s Karolinou Francovou dohodli, že nehledě na okolnosti vydáme zkraje dubna závěrečnou část trilogie „Purpurová noc“, knihu „Světlý král“. Podle zpráv v distribucích by kniha mohla být k dispozici v e-shopech a samozřejmě vydám i elektronickou verzi. Co bude dál, se uvidí.

Rozhodně ale pokračuji v přípravě dalších knih k vydání, průběžně (kdykoli mi to čas dovolí) aktualizuji ediční plán, načítám rukopisy, rediguji, překládám a sázím. Aktuálně například čtu „Chlad Chiméry“ Honzy Hlávky a Jany Vybíralové, abych ho mohl poslat na korekturu před sazbou, dopřekládal jsem nového Conana Ondreje Trepáče, ve čtečce mám „Třpyt strangeletu“ Aleše Pitzmose, což je závěrečný díl Vesmírné asociace (není to definitivní verze, autor na knize bude ještě pracovat), Padající Archanděl (Poslední velkoměsto 3) Vladimíra Šlechty je na korektuře u Jirky Popiolka, pomalu pracuji na první korektuře „Třinácti dnů guerilly“ (Válka memů 2″ Richarda Šusty a snažím se vylomit z Petra Heteši rukopis jeho nového románu, který by měl vyjít před letošními Vánoci. 🙂 Plus se chystají i další věci, na kterých pracuji, ale tam ještě není rozhodnuto…

Prostě a jednoduše se snažím být připraven, až krizová situace pomine, ale prosím – prosím! – nechtějte po mně žádné konkrétní termíny, situace se mění každým okamžikem a nikdo neví, co bude zítra, natož za měsíc nebo za čtvrt roku. Rozhodně ale dělám, co můžu, abyste dostali svou pravidelnou dávku čtiva, jakmile to bude možné.

Držte mi prosím palce, aby Brokilon tuhle situaci přestál bez větších šrámů, stejně jako já držím palce vám, abyste přežili ve zdraví a síle. Pojďme si virtuálně držet palce navzájem…

Díky za vaši přízeň a hodně štěstí!

Robert Pilch