Co je nového

Edičák 2023 – položky šest, sedm a osm

Položkami číslo šest, sedm a osm v edičním plánu Brokilonu na rok 2023 jsou knihy z edice Evropská space opera. Jde o dva romány a jednu antologii.
—–
Robert Pilch (ed.): Studená bestie
Antologie české space opery, opět s jednou slovenskou výjimkou. V podstatě pokračování antologie „Capricorn 70“. Povídky jsou částečně zasazené do světů autorů, které vydávám, částečně se jedná o samostatná díla. V knize se představí:
Vendula Brunhoferová, Lucie Lukačovičová, Aleš Pitzmos (povídka ze světa Vesmírné Asociace), Marek Slabej, Karolina Francová (novela předcházející románu „Metamorf“), Richard Šusta (povídka ze světa Války memů), Hanina Veselá, Jan Hlávka a Jana Vybíralová (povídka ze světa Algoru).
—–
Richard Šusta: Krusta temné hvězdy (Válka memů 3)
Anotace: Avien Helm absolvoval náročný výcvik u mozepi. Devatenáct pozemských měsíců se školil na mezihvězdného pilota a nyní skládá závěrečnou zkoušku. Těší se, že brzy opustí rozhádanou cizí hvězdnou soustavu, v níž se mísí čtyři rozkmotřené civilizace. Tři z nich se řídí prvotními memy megalů, avšak k těm existuje plejáda nesmiřitelně odlišných výkladů. Jejich vyznavači se shodují jen v opovržení čtvrtou zdejší kulturou, která je geneticky příbuzná s pozemšťany a nepřijímá učení megalů za jediný možný světonázor.
Vzájemná nevraživost se vyhrotí, když mozepská frakce „Příliš dlouho“ zosnuje atentát. Využije při něm zakázanou zbraň a oslepí část adeptů pilotní zkoušky. Zčernalé oči zasažených se přízračně podobají krustě temné hvězdy, poblíž které došlo k přepadení ze zálohy.
Avien měl štěstí a zrak se mu obnovil, ale neraduje se. Jeho mezihvězdný let do Sluneční soustavy se odkládá na neurčito. Uvízne daleko od domova, a to ještě na proklatě špatné straně konfliktu ─ v armádě mozepi zmítané bojem o moc a revoltou proti smlouvě uzavřené se Zemí.
—–
Karolina Francová: Metamorf
Samostatný román. Rozmáchlá space opera, jejíž prolog vychází právě v antologii „Studená bestie“ pod názvem „Za vším hledej muže“.
—–

A to ještě stále není vše. 🙂