Co je nového

Edičák 2023: číslo 9

Chvilku jsem se s edičním plánem neozval, čekal jsem na další obálky, nechtělo se mi informace o knihách uveřejňovat bez nich… Takže:

Položkou číslo devět v letošním edičním plánu je samostatný román Jana Kotouče „Strnadův efekt“. Děláme všechno pro to, aby kniha vyšla v červnu a vy jste si ji mohli vzít na prázdniny…
—-

Matěj Strnad vedl relativně spokojený, obyčejný život. Možná by rád víc vídal svého syna z prvního manželství, rád by měl lepší práci a rozhodně by chtěl něco zlepšit ve svém milostném životě, ale vlastně byl spokojený.

Potom se ale po celé Zemi začaly objevovat podivné mimozemské portály. Z nich vycházelo záření, které pomalu zabíjelo lidstvo. Matěj by tuto katastrofu býval vnímal s podobnou zděšenou bezmocí jako zbytek lidstva, jenže jeden takový portál se náhodou objevil přímo před ním.

Všichni kolem Matěje zahynuli, on se probudil v nemocnici s mimozemským kusem technologie v těle a schopností zavírat portály. Jenže z portálů začala vyskakovat podivná chromová monstra jejichž jediným úkolem je Matěje zabít.

Matěj Strnad, skladník z Mostu, eskortovaný armádou České republiky, musí nyní zavírat portály a tím zachránit lidstvo. Matěj tomu říká „bizarní schopnost, o kterou se neprosil“. Zbytek světa tomu říká…

Strnadův efekt
—-