Třináct dnů guerilly

Edice „Evropská space opera“

Přímé pokračování románu „Šedá zóna“ líčí třináctidenní guerillu, která se průběhem podobá bleskové partii pokeru, v níž všichni hrají falešně. Bezostyšně švindlují a porušují zákony, aby maximálně zlepšili své šance. Blufují dezinformacemi a vysílají kosmické lodě do mnoha vzájemných srážek.

Fighové ještě před zahájením klání přišli o své hlavní trumfy. Odkryly se jejich plány na nastolení diktatury ve Sluneční soustavě a zůstal jim jediný passapertor, pohon umožňující rychlé lety s pomocí mikroskoků. Vytáhnou ale pilotní esa. Jejich oponenti, za něž bojuje Avien Helm, sice zaujali lepší výchozí pozici úspěšnou abordáží lodi Aviwenorepe, ale mají jen dva nevycvičené piloty, kteří umí využít passapertory, avšak s elitními letci fighů se nemohou měřit.

Partie guerilly se musí sehrát rychle. Jejímu prodloužení nepřejí finančníci, kteří svorně lobbují za rozhodující bitvu, protože se děsí ekonomických ztrát při delší poziční válce. A blíží se i zkušení kosmičtí veteráni, kteří pátrají po osudu Aviwenorepe. Mají své vlastní zájmy a po příletu nejspíš vsadí na ty úspěšnější, a proto je třeba včas rozhodnout o tom, kdo to bude.

Kategorie: Štítek:

Detail knihy

Žánr

Sci-fi

Formát

115 x 175

Vazba

brož

Jazyková redakce

Jiří Popiolek

Odpovědná redakce

Robert Pilch

Obálka

Lukáš Tuma

Počet stran

cca 600

Vyjde

2020

Doporučená cena

cca 348 Kč

O autorovi

Richard Šusta