Šedá zóna

Edice „Evropská space opera“

Blízká budoucnost – lidstvo kolonizuje Sluneční soustavu, ale ještě necestuje ke hvězdám. Vyspělé země si udržují stabilní a prosperující ekonomiky a šíří se v nich neziskové prvomemistické hnutí propagující ekologii a odzbrojení. Jeho zdánlivě mírumilovné aktivity štěpí establishment a přibližují svět ke kosmické válce.

Otevřené boje začnou až za tři a půl roku, ale tajní agenti všech stran už teď budují pozice a získávají informace. Operují v šedé zóně, tedy v prostředí, kde se nerespektují zákony a nešetří se civilisté.

Čechošvýcar Avien Helm se chystá oslavit jedenadvacáté narozeniny, ale připlete se do likvidační akce, z níž jsou podezíraní prvomemisté. Zatímco se léčí v nemocnici z následků útoku, nepřátelé jeho rodiny ho připraví o veškerý majetek.

Při soukromém pátrání po vinících pracuje pro řadu skupin. Stane se policistou, pašerákem islámského klanu, pilotem na Marsu a vojákem nejnebezpečnější jednotky světa. Odkrývá nejen identitu vrahů, ale i tajemství celosvětového konfliktu, kterému dává jméno Válka memů. Coby bojový pilot se zúčastní bitvy u Saturnu, v níž se rozhoduje o směru budoucího vývoje Země.

Kategorie: ,

Detail knihy

Formát

115 x 175

Vazba

brož

Jazyková redakce

Jiří Popiolek

Odpovědná redakce

Robert Pilch

Obálka

Lukáš Tuma

Počet stran

534

ISBN/EAN

978-80-7456-438-3

Vyšlo

29.11.2018

Status

Na skladu

Doporučená cena

348 Kč

O autorovi

Šusta Richard

Šusta Richard

Považuje se víc za spisovatele, nežli za autora. Příběhy se mu objevují v hlavě samy od sebe a žijí si tam vlastními životy. Před dvěma lety ho jeden z nich donutil, aby ho zaznamenal. Byl to román „Narka“, oceněný druhým místem v ceně Karla Čapka 97. Po něm pak uspěly i další příběhy. Kromě několika povídek připravuje i nový román. Rád by psal jen tak pro zábavu, což se mu nedaří, a občas, k zoufalství jeho rodiny, upadá do tvůrčí mánie. Pozoruje běh událostí, které se řítí samy jeho fantazií, poslouchá hovory hrdinů a vnímá jejich emoce. Prožívá děj v mnoha osobách, někdy s běsem na duši, jindy se slzami v očích, a bývá pořádně napnutý, jak to vlastně vše dopadne. Konec knihy nezná s jistotou. Svého knihkupce zlobí tím, že vícedílné série kupuje teprve až po vyjítí posledního dílu. Upřednostňuje knihy s čistě technickým SF prostředím, bez magie a draků, v němž se odehrává lidský příběh.
Dílo Odborné publikace z oborů automatizace a výpočetní technika, biomechanické inženýrství a výpočetní technika. OBLIBA Uchvátily ho desítky románů, jejichž jmény by zaplnil katalog menší knihovny, a proto za všechny uvádí jen „Dunu“ od F. Herberta a „Ocelové jeskyně“ od Asimova. Jeho tichou vášní jsou příběhy s postavou Conana, u nichž se vždy báječně pobaví, a přepestrý svět Sapkowského. Mimo SF sahá nejraději po dílech o době starověku nebo středověku.
(zdroj: Databáze knih; foto: Wikipedie)