Krusta temné hvězdy

Anotace

Avien Helm absolvoval náročný výcvik u mozepi. Devatenáct pozemských měsíců se školil na mezihvězdného pilota a nyní skládá závěrečnou zkoušku. Těší se, že brzy opustí rozhádanou cizí hvězdnou soustavu, v níž se mísí čtyři rozkmotřené civilizace. Tři z nich se řídí prvotními memy megalů, avšak k těm existuje plejáda nesmiřitelně odlišných výkladů. Jejich vyznavači se shodují jen v opovržení čtvrtou zdejší kulturou, která je geneticky příbuzná s pozemšťany a nepřijímá učení megalů za jediný možný světonázor.
Vzájemná nevraživost se vyhrotí, když mozepská frakce „Příliš dlouho“ zosnuje atentát. Využije při něm zakázanou zbraň a oslepí část adeptů pilotní zkoušky. Zčernalé oči zasažených se přízračně podobají krustě temné hvězdy, poblíž které došlo k přepadení ze zálohy.
Avien měl štěstí i smůlu. Jeho mezihvězdný let do Sluneční soustavy se odkládá na neurčito, a tak uvázne daleko od domova, a to ještě na proklatě špatné straně konfliktu – v armádě mozepi zmítané bojem o moc a revoltou proti smlouvě uzavřené se Zemí.

Detail knihy

Žánr

Sci-fi

Formát

115 x 175

Vazba

brož

Jazyková redakce

Jiří Popiolek

Odpovědná redakce

Robert Pilch

Obálka

Lukáš Tuma

Počet stran

cca 520

Vyšlo

18.4.2024

Status

V přípravě

O autorovi

Šusta Richard

Šusta Richard

Považuje se víc za spisovatele, nežli za autora. Příběhy se mu objevují v hlavě samy od sebe a žijí si tam vlastními životy. Před dvěma lety ho jeden z nich donutil, aby ho zaznamenal. Byl to román „Narka“, oceněný druhým místem v ceně Karla Čapka 97. Po něm pak uspěly i další příběhy. Kromě několika povídek připravuje i nový román. Rád by psal jen tak pro zábavu, což se mu nedaří, a občas, k zoufalství jeho rodiny, upadá do tvůrčí mánie. Pozoruje běh událostí, které se řítí samy jeho fantazií, poslouchá hovory hrdinů a vnímá jejich emoce. Prožívá děj v mnoha osobách, někdy s běsem na duši, jindy se slzami v očích, a bývá pořádně napnutý, jak to vlastně vše dopadne. Konec knihy nezná s jistotou. Svého knihkupce zlobí tím, že vícedílné série kupuje teprve až po vyjítí posledního dílu. Upřednostňuje knihy s čistě technickým SF prostředím, bez magie a draků, v němž se odehrává lidský příběh.
Dílo Odborné publikace z oborů automatizace a výpočetní technika, biomechanické inženýrství a výpočetní technika. OBLIBA Uchvátily ho desítky románů, jejichž jmény by zaplnil katalog menší knihovny, a proto za všechny uvádí jen „Dunu“ od F. Herberta a „Ocelové jeskyně“ od Asimova. Jeho tichou vášní jsou příběhy s postavou Conana, u nichž se vždy báječně pobaví, a přepestrý svět Sapkowského. Mimo SF sahá nejraději po dílech o době starověku nebo středověku.
(zdroj: Databáze knih; foto: Wikipedie)