Co je nového

Čtení na srpen od Brokilonu

Nuže, ohlašuji, že Brokilon na pár dnů zavírá krám – potřebuji zrelaxovat, a tak jsem si nařídil dovolenou (samozřejmě se čtečkou v ruce, nové knihy do edice Evropská space opera se samy nevyberou, že…). Nicméně hned po návratu se do toho zase obujeme, a proto oznamuji:

Ve dnech 24.-26.7. opustí tiskárnu další tři novinky z nakladatelství Brokilon (a ano, e-booky opět nejpozději k tomuto datu, spíše dřív). „Staronový“ Vladimír Šlechta, dokončení „Komand Omega“ (román „Expanzní sektor“) a „Císař v exilu“, což je druhý díl nového vydání Centrálního impéria. To abyste měli co číst i v srpnu. 🙂

—–
Vladimír Šlechta: Ostří ozvěny
V postkatastrofickém světě po druhé energetické válce se lidé teprve snaží opět ujmout vlády. Není to jednoduché, brání jim v tom nejen příroda vyvedená z rovnováhy, mutanti, ale i malá populace přeživších. A také to, že sami lidé se příliš nezměnili. Okcianové útočí na výspu civilizace, pevnost Holztürme. Bojovník Oggerd, herold Pěnkavka Gowery a technolog Hal Hargo doprovázejí karavanu s potřebným materiálem. Podaří se jim odrazit jejich první útok. Jenže… Kdo jsou okcianové? Proč chtějí zabíjet? Jsou inteligentní? A jakou roli v tom všem hraje podivná hora Tanečník?
Samostatný román.
—–
Jan Kotouč: Expanzní sektor (Centrální impérium: Omega, kniha druhá)
Komanda Omega byla zrazena. Elitním vojákům, zodpovídajícím se pouze císaři, bylo nařízeno vrátit se domů. Jejich zásluhy budou smazány a zapomenuty. Jednotka bude rozpuštěna.
Hila Ebanová ale rozkazy neuposlechla. Odhalila spiknutí kliky mocných, kteří mají s Centrálním impériem vlastní plány, vyžadující smrt milionů lidí, včetně mladé dívky, která v Hile vzbuzuje něco, co nikdy předtím nezažila: mateřský cit.
K Hile se přidávají i další Omegy, jenže jejich nepřítel má agenty všude. Stopa zavede Hilu do vzdáleného Expanzního sektoru. Na konci tříměsíční cesty ji čeká konfrontace, která rozhodne o budoucnosti Centrálního impéria.
Komanda Omega se chystají na svou poslední misi.
—–
Jan Kotouč: Císař v exilu (Centrální impérium, kniha druhá – nové vydání)
Císař musí zemřít.
Daniel Hankerson nikdy netoužil stát se císařem. Byl spokojený jako zpravodajec, analytik a hráč pokeru. Jenže osud se nikdy neptá.
Nyní, po největší prohrané bitvě v dějinách Centrálního impéria, zůstává Daniel odříznutý na palubě komunikační lodi Hermes. Celé měsíce mohl pouze promlouvat k Impériu a poslouchat zprávy o ztrátách.
Jejich příští zastávkou je sektor Barrondo, v němž však mohou najít zrovna tak spojence, jako nepřítele. Nový protektorát je nepřestává pronásledovat a má vlastní plány pro ovládnutí Impéria. Podmínka pro splnění jejich cíle je jasná: Daniel Hankerson musí zemřít.
—–