Co je nového

Černokněžník aneb dílek čtvrtý a pátý

Čtvrtou a pátou položkou edičního plánu pro letošní rok jsou knihy Juraje Červenáka z cyklu Černokněžník/Černý Rogan (jak kdo chce). První je nové vydání povídkové sbírky „Válka s běsy“ v novém překladu (v této podobě – na rozdíl od předchozích tří dílů – ještě nevyšla), druhou je úplně nová povídková sbírka s Roganem. Obě knihy bych rád vydal najednou, a to někdy těsně před nebo během velkých letních prázdnin.

A abych předešel dohadům – knihy budou brožované a ve stejném formátu a úpravě, jako všechny dříve vydané romány z cyklu Černokněžník v novém českém vydání.

Anotace k novému Černokněžníkovi:

Příběhy ze světa černokněžníka Rogana

Vědma Mirena v kopcích kolem posvátné hory Sitno zjišťuje, proč po objevení prastarého dolu začali mizet místní kopáči i ozbrojené stráže. Potulný bojovník Valgor doprovází kupecké vozy skrz močály obestřené pochmurnými pověstmi. Rogan a jeho vlčí průvodce Goryvlad čelí v odlehlých horách krvelačné bytosti z dávných dob. Později se přidají k výpravě proti nebezpečným strigám, které unášejí děti na svůj říční ostrov chráněný tajemnou bohyní. Po mnoha letech se Rogan a Goryvlad setkávají s vyslanci Konstantinem a Metodějem a čelí temným silám i svému osudu.

Čistokrevná slovanská fantasy z pera Juraje Červenáka. Povídky a novely vznikaly od devadesátých let po současnost, ty dříve vydané se ke čtenářům vracejí ve výrazně přepracované podobě.

Kniha obsahuje příběhy:
Kapka krve
Na píď chlap, na loket vous
Krvavá panna a veliký zlý vlk
Ostrov bohyní
Věrozvěstové