Co je nového

Centrální impérium v tiskárně

Dnes zamířila do tiskárny nová kniha Jana Kotouče s názvem „Komanda Omega“. Jde o první díl dvoudílného prequelu cyklu „Centrální impérium“. Zároveň s touto knihou šlo do tisku i nové vydání prvního dílu samotného Centrálního impéria, tedy „Hranice Impéria“. Knihy vyjdou ještě teď v květnu, a pokud vše půjde tak, jak má, hned v červnu se dočkáte druhých dílů obou cyklu – tedy knihy „Expanzní sektor“ (Centrální impérium: Omega, kniha druhá) a knihy „Císař v exilu“ (Centrální impérium 2). Zbylá dvě nová vydání knih z Centrálního impéria snad ještě letos, uvidíme, jak to půjde. A ke všem už máme i obálky! 🙂
—–
Jan Kotouč: Komanda Omega (Centrální impérium: Omega 1)

Anotace:

Komanda Omega pracují ve stínech Centrálního impéria. Neřídí se zákony ani pravidly a zodpovídají se pouze císaři. Speciální jednotka sabotérů, rozvědčíků a úkladných vrahů. Těla mají vylepšena pomocí nelegálních genetických modifikací, které z nich udělaly supervojáky, ale také výrazně zkrátily délku jejich dožití.

Hila Ebanová jiný život neznala. Jako dítě slumů na planetě Colbran měla na výběr mezi pomalou smrtí na nevyléčitelnou nemoc nebo službou v Omegách. Léta žila se svou jednotkou, bojovali jeden za druhého.

Jenže komanda Omega byla zrazena a Impériu nezbývá nic jiného, než jejich existenci zamést pod koberec. Zatímco klika mocných požaduje zrušení Omeg, Hila je vyslána na svou možná poslední misi. Vždy si cynicky uvědomovala, že zájmy Impéria nejsou totéž, co zájmy lidí v něm, ale nyní zjišťuje, že osud Omeg je propojený s osudem celého Centrálního impéria.
—–