O autorovi
Alexandr Kazda
Narodil se roku 1985. Vystudoval pražské Gymnázium Nad Alejí, nyní studuje matematiku na MFF UK.
Organizoval Matematický korespondenční seminář pro středoškoláky. A píše matematické články.
Krom vší té matematiky se zajímá i o fantastiku a publikoval řadu naprosto nematematických povídek.
(zdroj: nakladatelství Straky na vrbě; foto: MFF UK)
Hanuš Seiner
Hanuš Seiner se narodil 21.06.1981 v Pardubicích. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a na této škole rovněž získal doktorát v oboru Fyzikální inženýrství. V současnosti pracuje jako vědec v Laboratoři ultrazvukových metod na Ústavu termomechaniky AV ČR a přednáší na své Alma mater. Zabývá se především elasticitou pokročilých materiálů a mechanikou a dynamikou mikrostruktur. Je ženatý a má dvě děti. Debutoval v Ikarii 12/2006 povídkou Pád teorie osamělosti. V roce 2007 obsadil v soutěži Ikaros 2. místo. Od té doby publikuje pravidelně zejména v Ikarii, XB-1, jeho povídky se objevují také v antologiích. Vedle toho publikuje odborně a odborně-popularizačně: celkem přes 40 publikací, většinou v zahraničních odborných časopisech nebo sbornících mezinárodních konferencí.
(zdroj: Legie; foto: Ústav termomechaniky AV ČR)
Julie Nováková
Julie Nováková (*15.05.1991) je mezinárodně známá česká spisovatelka science fiction, detektivek a fantasy a bioložka na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
Je autorkou sedmi románů a několika desítek povídek vydaných v časopisech (CZ: Ikarie, XB-1, Pevnost; EN: Asimov's, Analog, Clarkesworld aj.) a mnoha českých i mezinárodních sci-fi a fantasy antologiích. Od roku 2013 pravidelně píše a publikuje také v anglickém jazyce a překládá práce dalších autorů (povídky Hanuše Seinera Hexagrammaton, Terra Nullius a Under The Spinodal Curve v jejím překladu se objevily v magazínech Strange Horizons a Tor.com).
(zdroj: Wikipedie, foto: oficiální Facebook autorky)
Karolina Francová
Karolina Francová, rozená Tobišková (* 8. října 1974 Liberec), je právnička a česká spisovatelka působící v žánru sci-fi a fantasy. S prvními literárními pokusy začala v roce 1996. Napsala několik povídek, ale brzy se začala orientovat na delší práce a v současnosti již povídky téměř nepíše. Má v oblibě moderní sci-fi romány s propracovanou psychikou hrdinů (Octavia Buttlerová, Dan Simmons, Orson Scott Card), ale i starší klasiku (např. Dunu). Neodmítá však ani Tolkiena. Kromě psaní ji zajímá hlavně literatura a film. Pracuje jako právnička v Liberci.
(zdroj: Wikipedie; foto: oficiální stránky nakladatelství eFrotna)
Lucie Lukačovičová
Lucie Lukačovičová (*1980 v Praze) je česká spisovatelka a překladatelka. Je autorkou řady povídek a článků, převážně z žánru fantasy nebo sci-fi.
Vystudovala antropologii a knihovnictví na FF UK. Je patronkou soutěže O loutnu barda Marigolda a editorkou sborníků, sestavovaných každoročně z hodnocených prací. Rovněž už několik let vede kurzy tvůrčího psaní v rámci Dětské mensy. Její povídky vycházejí v časopisech Pevnost, Dech draka a Fantázia, stejně tak v jednotlivých sbornících (Klášter slasti, Kostky jsou vrženy, Tváře budoucnosti, Písně temných věků etc.) Stala se vítězkou Ceny Karla Čapka 2001 v kategorii krátká povídka, mnohokrát se umístila mezi publikovanými díly v soutěži O rukavici lorda Trollslayera (sborníky Drakobijci). Často experimentálně tvoří se spoluautory, zejména se svou sestrou Petrou.
Mezi její zájmy patří kromě psaní také kresba a kaligrafie, ať už evropská nebo asijská. S japonskou kulturou se poprvé setkala přes staré mýty a legendy a začala se jí intenzivněji věnovat, včetně cestování a studia jazyka. Dále mezi její zájmy patří četba, tanec, historický šerm, tchaj-ti a Role-Playing Games.
(zdroj: Databáze knih; foto: Wikipedie)
Martin Gilar
Narodil se v roce 1966. Studoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Ve volném čase se věnuje karate. Své povídky publikoval ve fanzinech (například v Poutníku, který vydával Klub J. Vernea, nebo v Enně, kterou vydával klub při VŠCHT Time Machine) a v časopise Zápisník. Povídka Pozdrav pro symbionty byla mezi nominovanými v Ceně K. Čapka v roce 1991.
(zdroj: Legie; foto: oficiální stránky autora)
Martin Šust
Narozen 25. 3. 1977 v Děčíně, vystudoval tamní Obchodní akademii, poté několik let pracoval v oblasti prodeje moderních technologií. Do žánru vstoupil jako amatérský publicista v roce 1999 na stránkách fanzinu Kroniky Questaharu, kde jako speciální čísla vydal první dva svazky „Slovníku autorů anglo-americké fantastiky“. Díl první v rozsahu A-B získal Cenu Akademie SFFH jako titul mimo beletrii za rok 2000. Slovník slavil podobný úspěch rovněž za své knižní vydání v rozsahu A-K, kdy byl za rok 2003 Akademií SFFH vyhlášen nejlepším titulem mimo beletrii a počinem roku. Od roku 2001 publikuje autorské medailonky rovněž v různých románech a sbírkách, dnes to čítá stovky titulů zejména od nakladatelství Laser-books a Triton. Od roku 2003 spolupracuje jako publicista s časopisem Ikarie, kde se v rozmezí září 2005 až březen 2007 ujal rovněž postu editora zahraničních povídek. Řadu let úzce spolupracuje s časopisem Pevnost, kde pracuje jako externí redaktor. Od dubna 2004 v něm řídí rubriku literárních novinek, působí tam také jako editor zahraničních povídek, publicista a recenzent. Od roku 2005 je zaměstnancem nakladatelství Laser-books, kde je asistentem zahraničních práv, editorem knižních edicí New Weird a New Space Opera, rovněž se stará o chod internetových stránek. Jako svou první antologii vydal „Trochu divné kusy“, vyhlášené Akademií SFFH za nejlepší antologii a počin roku 2005. Je rovněž držitelem ceny Akademie SFFH pro nejlepšího redaktora roku 2005. Spolupracuje i s nakladatelstvím Triton, pro které od roku 2006 řídí obnovenou českou edici The Magazine of Fantasy & Science Fiction. Od roku 2005 je členem rady Akademie SFFH, kde zodpovídá především za probíhající sled reforem. V současnosti vedle dokončení Slovníku připravuje antologii britské new space opery nazvanou „Plameny hvězd“.
(zdroj: Legie; foto: Wikipedie)
Petra Pecharová
Autorka fantasy povídek.
Studovala na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde se věnovala mj. problematice matematických modelů chování zahřátých kapalin, je také členkou Sekce proměnných hvězd a exoplanet České astronomické společnosti. Pravidelně porotcuje literární soutěž Vidoucí. Její první publikovanou prací je hard sci-fi novela Nebýt jako ostatní, která se umístila na druhém místě v příslušné kategorii v Ceně Karla Čapka.
(zdroj: Databáze knih; foto: Databáze knih)
Tomáš Dostál
Vystudoval strojírenství, poté studoval českou filologii na univerzitě. Od roku 2014 je recenzentem webu fantasy-svět.net, v roce 2015 se stal jeho šéfredaktorem. Pravidelně se účastní literárních soutěží. Největších úspěchů dosáhl v Dumkách podvečerných, kde získal první místo ve dvou kategoriích, či Poviedce Istroconu a O Poklad Moravského sklepa. Publikoval ve sbornících Fantastická 55 či Istrocon 3, časopisech Pevnost, Jupiter a dalších.
(zdroj: Databáze knih)
Tomáš Petrásek
Tomáš Petrásek se narodil v roce 1984 v Praze, vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK, v současné době pracuje v Akademii věd, kde se věnuje výzkumu mozku a chování.
První publikovanou prací byla sci-fi novela Poslední hlídka (ve sborníku Mlok 2007). Je také autorem populárně naučné série Vzdálené světy (společně s Igorem Duszkem), zabývající se problematikou exobiologie.
(zdroj: Databáze knih; foto: Sisyfos - Český klub skeptiků)